VI.BE

Steunpunt voor artiest
en muzieksector

Kijk en luister mee tijdens de Week!

Kijk en luister mee tijdens de Week!

Het loont zeker om tijdens de Week je radio of tv aan te leggen. Want de Week is letterlijk overal. Van showcases bij Jeroen Meus in Dagelijkse Kost tot de uitreiking van de MIA’s. Of van radioprogramma rond de uitdagingen en leefbaarheid van een artiest in België tot hitlijsten met de beste Belgische songs. Hier alvast een overzicht waar je best naartoe zapt tijdens de Week.

24.01.25

Nieuws

Radio en tv

Ook bij de radio en op tv zit je dit jaar opnieuw goed voor een grote portie Belgische muziek. Stem op woensdag zeker af op VRT1 voor de awardshow der award shows, de MIA’s! Zie wie gaat lopen met de belangrijkste prijzen uit muziekland en geniet van de optredens van onder anderen Pommelien Thijs, Sylvie Kreusch, Glints en Daan, Compact Disk Dummies, … en nog veel meer! Dat is niet het enige, want nieuw dit jaar zijn de MIA’s sessies op maandag en dinsdag op VRT Canvas. Een smaakmaker voor de grote awardshow. Genomineerden zoals Sylvie Kreusch, Eefje de Visser, Meltheads, Emma Bale, Maksim en Jazz Brak brengen twee nummers in de legendarische Toots Studio op de VRT. 

Het begint een traditie te worden, want ook dit jaar kan je iedere dag een artiest terugvinden tussen de kookpotten van Jeroen Meus in Dagelijkse Kost. Onder meer 't Hof van Commerce, Emma Bale, Jasper Steverlinck, Mooneye én Bart Kaëll komen je gezelschap houden tijdens het koken. 

Bij Radio 1 kan je op maandagnamiddag dan weer terecht voor een programma over de uitdagingen over de leefbaarheid van een artiest in België. Onder anderen Charlotte Adigéry, Gustaph, Lennert Coorevits van Compact Disk Dummies, Fenne Kuppens van Whispering Sons en Flip Kowlier getuigen bij Ayco Duyster over hun leven als muzikant. Razend interessant! Naar jaarlijkse gewoonte is er ook opnieuw de Belpop 100 bij Radio 1. Waar komt jouw favoriete Belgische nummer in de lijst te staan? Maar één manier om het te ontdekken. Op Radio 2 wordt het programma Oh La La dan weer de hele week lang uitgezonden vanuit de loft van Sabam. Het programma belicht tijdens de Week het vakmanschap en de erkenning die muziek schrijven verdient. En nog bij Radio 2 komt de lijst met de honderd Belgische nummers terug, de BeneBene100. Ook de luisteraars van Studio Brussel moeten niet op hun honger blijven zitten. StuBru zendt namelijk tijdens de Week live uit vanuit de Brusselse Beurs met alleen maar Belgische muziek.

En dat is niet alles want de zender gaat voor de dertiende (!) keer op zoek naar opkomend muziektalent, met een nieuwe editie van De Nieuwe Lichting. De 9 finalisten zijn Alice Mae, ANDRO!DZ, Arend Delabie, Birame, DRACOBOY, JUNKYARDPOOL, Kaat Van Stralen, SALVIA en Uwase. Ontdek op vrijdag 31 januari wie zich tot De Nieuwe Lichting 2025 mag kronen, alles is ook te volgen op VRT MAX

Radio Willy sluit de week dan weer grandioos af met een High Voltage party in Het Depot. Eppo Janssen, Iwein Segers, Tomas & Sien, Sietse Willems (Meltheads) en DJ Jala Jala (Lara Chedraoui & Jade Corbey) zorgen er voor de muziek, jij voor de sfeer? En pssst: op vrijdag is er ook opnieuw de Willy Belrock 100, daar hoor je de 100 beste Belgische rock- en alternatieve songs.

Playlists, playlists, playlists

Stream je favoriete Belgische artiesten in de Week of ga op ontdekkingstocht naar nieuw talent dankzij verschillende gecureerde playlists. Dit jaar alvast geen gebrek aan leuke playlists vol Belgische tunes. Zo is er dankzij Horeca Vlaanderen, de playlist van Jong Keukengeweld. Een exclusieve lijst met de Belgische favorieten van de chefs van Jong Keukengeweld. 

Zelfs op de voetbalvelden ontkom je niet aan Belgische muziek. Want de Pro League zorgt voor een playlist met het beste van Belgisch muziekland tijdens de wedstrijden

Ook opnieuw full focus op het beste wat België te bieden heeft met 'the Best of Belgium playlist' op Spotify! Het beste van België boven!

De muziekprogrammatoren van Cult!, het grootste netwerk van muziekprogrammatoren in ons land, kozen elk hun favoriete Belgische artiesten & bands en verzamelden die in één playlist. Hiermee willen ze tonen hoeveel talent we in ons land hebben. Ga je tijdens de Week naar een concert? (duh, is dat zelfs een vraag?!) Luister dan goed want de playlist wordt misschien gebruikt als opwarmer in foyers en als sfeermuziek in de winkelstraten. Ideale opwarmer dus!

Special releases tijdens de Week

Tijdens de Week gebeurt ook van alles online. Zo laten zangeres Naima Joris en het 17-koppige orkest van het Brussels Jazz Orchestra een nieuwe single 'Le sommeil' op de wereld los. Of kan je de nieuwe videoclip checken van Lefwerk, voor hun single ‘Roekeloos’.  

En vergeet de Tiny Desk concerten, want voor de Week brengen Geraldines hun eigen ‘Tiny Toog concert’ uit. Niet één, niet twee, maar ze spelen maar liefst drie nummers van hun laatste plaat. Afspraak op YouTube! 

Nog meer acties ontdekken doe je hier.


Durbuy Music

Reclame